Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/zmona/domains/karkasiniainamai.eu/public_html/libraries/cms/application/cms.php on line 471
Karkasinių namų statyba

Išsamiai apie karkasinių namų statybą

          Lietuvoje karkasinių namų statyba pagreitį pradėjo įgauti 1999 metais. Karkasiniai namai išsiskiria savita statybos technologija, kurią dažniausiai parsinešėme iš Skandinavijos ir Kanados. Šiuo metu pastebime ir galime išskirti apie 20 stiprių įmonių Lietuvoje užsiimančių karkasinių namų statyba. Daugeliu atveju įmonės siūlo pastatyti namą Jūsų turimame sklype. Statybos ir dalinio įrengimo kaina prasideda nuo 35 000 eurų. 

             Kaip ir kiekvieno namo statyboje taip ir šio tipo namo statybos darbai prasideda nuo pamato. Išliejus pamatą pamatas dengiama izoliacinė medžiaga daugeliu atveju naudojamas ruberoidas ar adekvati medžiaga. Būtina pabrėžti tai, kad ruberoidas yra smalos gaminys taigi jei tarkime Jūsų karkasinis namas bus pirtis galima įsivaizduoti pašalinius ir neplanuotus niuansus tokius kaip smalos kvapas esant dideliam karščiui. Kaip ir minėjau izoliacijai gali būti naudojama ir kita statybinė medžiaga. 

           Namo sienos

           Nuo pamato pereinama prie karkasinio namo sienų. Sienos dažniausiai statomos naudojant dvi statybos technologijas: surinktų skydų montavimas arba statant statramsčius. Įmonės labai dažnai naudoja jau gamykloje surinktus namo karkasus. Joms tereikia organizuoti didžiagabaričių dalių transportavimą ir montavimo darbus. Dažnai ši statybos technologija reikalauja didesnių kaštų ypač kai kalba eina apie transportavimą.

                Statybos metu ruošiami pastoliai o statramsčius tvirtiname skersiniais balkiais. Sienų išorėse klijuojamos montuojamos vėjui nepralaidi medžiaga ar paprastai tariant plėvelė. Sienų tarpus užpildome speciali šildymo medžiaga. Gyvenamam namui rekomenduojama naudoti ne mažesnę nei 200 mm storio užpilą, tam kad karkasinis namas būtų šiltesnis. Po šių darbų daromas kaminas ir po mažu pereinama prie pertvarų karkasų. Daromos pertvaros jos taip pat užpildomos šilumos izoliacija, tačiau šiuo atveju ji tarnauja ne kaip šilumai taupyti, bet garso izoliacijai sukurti.

        Durys langai ir apdaila

Sienų pertvaros ir jų montavimo etape nepamirštame palikti kanalus santechnikos magams kurie vėliau bus naudojami. Taip pat jei ateityje planuojate kokius neįprastus sprendimus kaip sutvirtinta siena, su tikslu kabinti kažką sunkaus tai šis etapas būtent tas, kuriame tai galite padaryti. Nuo pertvarų pereiname prie būsto langų ir durų. Galima montuoti medinius langus ir medines duris...