Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/zmona/domains/karkasiniainamai.eu/public_html/libraries/cms/application/cms.php on line 471
Karkasinis ar mūrinis namas

Kas geriau karkasinis namas ar mūrinis namas 

1. Kokie yra pagrindiniai skirtumai tarp karkasinio namo ir mūrinio namo?

Statant vieną iš minėtų namų visuomet yra keliami šie klausimai: kaip sumažinti statybos kaštus, kad namas kainuotų kuo mažiau.

Kitas klausimas yra statybos greitis, namų klientai nori kuo greičiau turėti pastatytą namą, kad galėtų kuo greičiau įsikelti ir gyventi naujame name ar tai būtų karkasinis namas ar tai yra mūrinis namas. Šie klausimai tampa ypač aktualūs. 

Vienas iš svarbiausių faktorių lemiančių statytojų rekomendacijas statytis karkasinį namą yra tai, kad karkasinio namo konstrukciją galima atsivežti tiesiog iš namų gamyklos ir pradėti statyti namą nedelsiant. Žvelgiant iš kliento pusės ir interesų šis namas padeda išvengti labai didelių statybos kaštų, kurie atsiranda samdant didelius gabaritus technikos kuri reikalingą mūrinio namo dalims perkelti ir statyti. Statant karkasinį namą šių problemų galima išvengti. 

 2. Mūras skiedinys ir plytos - Mūrinio namo pliusas ar minusas

tai svarbiausios medžiagos kurios yra naudojamos statant mūrinį namą Lietuvoje. Šiuo metu kaip bebūtų gaila, Lietuvoje yra daug klaidingos informacijos apie Karkasinius namus. Ypač kai karkasinių namų medžiagos yra lyginamos su mūrinių namų statybos medžiagomis - plytomis, mūro skiediniu ir t.t.

Tiek mūrinio namo statyba tiek karkasinis namas turi savo pliusų ir savų minusų, todėl prieš nusprendžiant kokio namo norite reikia išsamiai apsvarstyti tiek teigiamas tiek neigiamas abiejų tipų namų savybes. Verta paminėti, kad nauja karkasinių namų statybos technologija leidžia sutaupyti šilumos energiją net iki trijų kartų daugiau. 

3. Karkasinio namo statymo greitis

Mūrinių namų statyba trunka ilgiau, mes tai žinome ir suprantame kaip savaime suprantamą dalyką. Jei Jūsų namo statybos planai nelaukia ir Jūs skubate turėti pastatytą namą norite jame gyventi greitai ir nelaukti metus ar daugiau laiko, tai Jums verta pagalvoti apie Karkasinio namo statybą. Pastatyti tokį namą galima net per savaitę, nors įprastai karkasinį namą pastato per 8 - 16 savaičių. Toks medinis namas dėl statymo savybių gali būti pradedamas statyti nedelsiant. Statybos greitis priklauso nuo projekto sudėtingumo, namo statybos išbaigtumo. Priešingai nei statant mūrinį namą šio namo statybos metu nereikia laukti kol išdžius statybinės medžiagos, išdžius namo tinkas vidaus apdaila. Karkasiniame name vidaus apdailą ir dekoracijas galima pradėti nedelsiant.

4. Šilumos energija - Kuris namas šiltesnis

Lietuvoje yra susiformavusi nuomonė, kad mūrinis namas yra šiltesnis, šilumos varža yra didesnė ir tai, kad minėta šiluma užsilaiko daug ilgiau nei karkasiniame name. Iš visų paminėtų šilumos niuansų verta išskirti tik tai, kad karkasiniai namai atsilieka nuo mūrinio namo vienu vieninteliu bruožu - šilumos išlaikymas namo viduje. Visa kita ir kitomis šilumos savybėmis karkasiniai namai veržliai pralenkia mūrinius namus. Karkasinių namų sienos statomos taip, kad gali būti užpildytos specialia šildymui išlaikyti ir kaupti skirta medžiaga. Karkasinis namas savo šilumos varža lenkia mūrinį namą iki trijų kartų. 

 5. Namų populiarumas

Kalbant apie mūrinius namus šio tipo namai vis dar išlieka populiaresni lyginant su karkasiniai namai. Lietuvoje karkasiniai namai populiarėja žymiai greičiau nei jie populiarėja kitose Europos valstybėse. Šiuos namus pradeda rinktis vis daugiau iš emigracijos grįžtančių žmonių. Pagrindinis karkasinio namo pasirinkimo motyvas išlieka tai, jog žmonės pamatė, kaip ilgai ir ekonomiškai tarnauja karkasiniai namai esantys Skandinavijos šalyse. Skandinavijoje šio tipo namų populiarumas yra milžiniškas ir dominuoja prieš kito tipo namus. Lietuvoje reikia pripažinti, kad mūriniai namai yra populiaresni dėl lengvai prieinamų statybinių medžiagų dėl išlikusių įpročių.