Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/zmona/domains/karkasiniainamai.eu/public_html/libraries/cms/application/cms.php on line 471
Karkasiniai namai ir atsiliepimai apie juos

Atsiliepimai apie Karkasinius namus

Nusprendėme pasidomėti ir paklausti karkasinių namų gyventojų kokie yra jų atsiliepimai apie karkasinius namus. Labai smalsu ir įdomu sužinoti nuomonę tų kurie gyvena šiuose namuose, o ne tik galvoja apie tokio tipo namus. Pakalbinus gyventojus susidarėme ir išskyrėme dvi pagrindines karkasinių namų nuomones. Pagrindiniai atsiliepimai apie šiuos namus kaina ir pastatymo kokybė. Kadangi svetainėje pastoviai kalbame apie karkasinių namų privalumus dabar pabandysime išskirti namų trūkumus. 

Karkasiniai namai pigesni ir šiltesni

Šie namai yra pigesni taip galvoja didžioji dalis kalbintų žmonių. Pastatyti karkasinį namą kainuoja mažiau nei tokio pat dydžio mūrinį namą. Tačiau tai nereiškia, kad šie mediniai namai yra užtikrintai pigesni. Verta pažymėti, kad didžioji dalis gyventojų atsiliepia teigiamai apie karkasinius namus. Daugelis pabrėžia tokių namų ekologiją ir šiltumą. Beveik visi apklaustieji pabrėžia, nustebę, karkasinių namų šilumos pralaidumo savybėmis.

1. Šiltesni namai

Nieko nuostabaus, kad į karkasinį namą atėję gyventi žmonės lieka nustebę namo šilumos varža. Lietuvoje vis dar vyrauja nuomonė, kad karkasiniai namai yra daug šaltesni nei mūriniai namai. Tačiau Skandinavai su tuo tikrai nesutiktų. Skandinavai žino, kad karkasinių namų šilumos varža, naudojant tinkamas statybines medžiagas gali būti iki 3 kartų didesnė nei mūrinio namo. 

2. Namas greitai pastatomas

Tai dar vienas teigiamas atsiliepimas apie karkasinius namus. Vilniaus rajone Pagiriuose gyvenanti Ieva teigia, kad liko maloniai nustebusi kaip greitai buvo pastatytas namas. Kaip teigia Ieva, jos vyras jau buvo pasirūpinęs sklypo ir projekto dokumentus bei gavęs visus leidimus, kai į sklypą atėjo statybų bendrovė užsiimanti karkasinių namų statyba. Bendrovė namą pradėjo statyti balandžio viduryje o rugpjūčio 27 dieną šeima jau nakvojo pirmą naktį savo name. Tiesa namas nebuvo pilnai įrengtas, keliose patalpose nebuvo atlikta vidinė apdaila. Tačiau troškimas gyventi savame name  buvo didesnis, nei laukti, kol bus baigtas įrengti paskutinis kambarys.

 Neigiamai atsiliepimai apie nekokybiškus namus

Kita nuomonė ir beveik pagrindinė neigiama nuomonė apie karkasinius namus tai, kad žmonės susidūrė su nekokybiškai pastatytu statiniu. Kelios šeimos įvardija problemą su statybos bendrovėmis, kurios jų manymų statė namą kuo pigiai ir naudojo nekokybiškas medžiagas ir sutvirtinimus. Tiesa tokie buvo tik 2 iš 11 kalbintų karkasinių namų savininkų atsiliepimai. 

 1. Nelygios sienos ir perdanga

Šioje vietoje taip pat galima išskirti šias problemas namo perdanga ir nelygios sienos. Statant dviaukštį namą buvo atliekami neteisingi statybos darbai darant perdangas. Dengiant sienas statybininkai bando sutaupyti ir deda gipsą tiesiai ant sienų profilių nors daugelis rekomenduoja pirma dėti USB plokštes o ant jų dėti gipsą.

2. Namo garso izoliacija

Tai dar vienas neigiamas atsiliepimas apie karkasinius namus. Naujo ir ką tik pastatyto namo šeimininkas skundžiasi nekokybiškai atliktais darbais vienas jų prastai atlikta garso izoliacija. Daugelis, o gal ir visi karkasinių namų specialistai pritartų, kad karkasiniuose namuose galima išlaikyti tokią pačią, o dažnai ir geresnę garso izoliaciją. Tačiau šiuo atveju namo savininkas iš Vilniaus pabrėžia, kad statybų bendrovė paliko didelius ir tuščius tarpus sienose, ko pasekoje viskas girdisi per sienas. Kaip jis sako nelieka nieko kito kaip pačiam atardyti sienas ir jas  tinkamai užpildyti statybine medžiaga. 

3. Atsparumas drėgmei

Mūsų pakalbintas Gerardas, daugelį metų gyvenęs Jungtinėse Amerikos Valstijose, teigia, kad Amerikoje karkasiniai namai yra labai populiarūs. Ten statomi namai tarnauja apie šimtą metų, o Lietuve mes dar tik vejamės Amerikietiškas technologijas. Bene didžiausias Lietuvoje statomų namų trūkumas prastas atsparumas drėgmei. Pasak pašnekovo reikia prižiūrėti, kad statybų bendrovė naudotų kokybišką ir paruoštą medieną, priešingu atveju į medieną įsimeta vabalai kurie sugadina mediena per 10 metų. Bendrai pašnekovas atsiliepia neigiamai apie tokių namų statybą Lietuvoje.

4. Girgždančios namo grindys ir varvantis stogas

Vienas iš mūsų atliekamo tyrimo apie karkasinių namų nuomones ir atsiliepimus pašnekovų susidūrė su netikėta problema problema tai grindų girgždėjimas ir varvantis stogas. Teko investuoti papildomus pinigus, kad pakeistų grindų dangą. Varvantis togas taip pat nekokybiškų darbų pasekmė. 

Reziumuojant atsiliepimus apie karkasinius namus, padarėme išvadą, kad norint išvengti problemų su minėtais namais reikia rinktis patikimą ir užsirekomendavusią statybų bendrovę.

Kiti naudingi patarimai apie namus: Karkasinis ar mūrinis namas, Būsto paskola perkant karkasinį namą.