Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/zmona/domains/karkasiniainamai.eu/public_html/libraries/cms/application/cms.php on line 471
Būsto paskola perkant karkasinį namą

Banko reikalavimai perkant karkasinį namą

Daugelis klientų galvoja, kad norint įsigyti karkasinį namą yra sunkiau gauti būsto paskolą iš banko. Dar kiti galvoja, kad bankas didina reikalavimus ir sunkiai dalina paskolas norintiems įsigyti karkasinį namą.

Kažkodėl daugelis mano, kad su banku yra mažiau problemų jei ketini įsigyti mūrinį namą. Mano nuomone tokia logika yra klaidinga ir bankas neišskiria namo tipo ir juo labiau nevaržo klientų pirkti karkasinį namą. Tiek karkasiniam namui tiek mūriniam ar kitokio tipo namui yra panašūs reikalavimai būsto paskolai gauti. 

1. Turto vertinimas

Pats svarbiausias ir kiekvienam klientui taikomas reikalavimas atlikti ketinamo įsigyti būsto turto vertinimą. Taigi daugelis atsakymų ir dvejonių išsisklaido šiame būsto įsigijimo etape. Turto vertintojai atlieka būsto rinkos kainos vertinimą ir tai yra bene svarbiausias pagrindas kuriuo remiasi bankas teikti ar neteikti būsto paskolą klientui.

Gali būti, kad vertintojai įvertins mažesnę ar didesnę būsto rinkos kainą, tai taps svariausias motyvas būsto paskolos suteikimo sprendimo priėmime. Nesvarbu ar namas yra karkasinis ar namas yra skydinis, o gal mūrinis. 

2. Asmeninės pajamos

Renkantis bet kokį būstą pirmiausia turite patys įvertinti savo asmeninius finansus ir pajamas kurias uždirbate. Šis kriterijus yra svarbiausias bankui, o taip pat jis turi būti labai svarbus ir Jums asmeniškai. Bankas įvertina jūsų galimybes gražinti paskolą laiku, todėl vėlgi kokį namą besirinksite nemanau, kad banko darbuotojai akcentuos Jūsų pasirinkimą. Jiems svarbu tikėti, kad laiku gražinsite būsto paskolą. Karkasinis namas gali būti patrauklus savo kaina, tačiau jam įsigyti turite turėti pakankamas finansines pajamas.  

3. Karkasinio namo paskolos gražinimo terminas

Tai yra laiko tarpas per kurį ketinate gražinti savo būsto paskolą, paimtą karkasiniam namui įsigyti. Galvodami apie karkasinio namo pirkimą pagalvokite apie būsto paskolos terminą. Tai yra svarbus ir kartais net rizikingas sprendimas. Kiekvienas žmogus siekiantis ir svajojantis nusipirkti savo karkasinį namą turi pasverti savo finansus ir naujus įsipareigojimus bankui.

Kokį terminą pasirinkti? Dažnas klausimas iškylantis mūsų galvoje. Jei manote, kad turite pakankamai galimybių gražinti paskolą laiku ir per greitą laiką, tikriausiai protinga rinktis trumpesnį paskolos terminą. Taip Jūs sutaupysite ir neišleisite savo pinigų palūkanoms už būsto paskolą. Jei nors kiek dvejojate, galite pasirinkti ilgesnį terminą su mažesnėmis mėnesinėmis įmokomis. Kaip ir minėjau Jūs turėsite mokėti daugiau palūkanų, tačiau tikėtina kad patys jausitės saugiau. Ši problema ypač aktuali netekus darbo ar kai ženkliai ir netikėtai sumažėja šeimos pajamos.

Ne visada bankai linkę lengvai keist paskolos sutarties sąlygas, jei jau tenka keisti sąlygas tai ir kainuoja papildomus pinigėlius. Šiaip ar taip verta pasvarstyti ar jau laikas įsigyti savo būstą, o tuo labiau kiek galite sau leisti.